Пластова ідея

«Пластування, це гра для юнаків, під проводом юнаків, у якій старші брати можуть дати своїм молодшим браттям здорове окруження і заохотити їх до здорової діяльности, такої, що помагає їм розвивати громадянські чесноти.»

Бейден-Пауел

Ідея скавтінгу зродилась у голові людини, що довгі роки жила твердим життям англійського колоніального офіцера, та проте зуміла зберегти в собі глибоку людяність і життєвий ідеалізм. Роберт Бейден-Пауел бився в неодній колоніальній війні, вів сам чимало походів, а проте мрів про кращий світ «миру й доброї волі між людьми». Цей ідеалізм і величезний життєвий досвід створили в нього ідею руху молоді — скавтінгу.

… Скавтінг ставить наперед ідейну ціль кращого світу — щасливого завтра людства. Цю ціль можна осягнути, тільки виховавши нову людину.

Скавтінг — нас Пласт — це передусім рух молоді; це гра, що виховує добрих громадян і щасливих людей.

В 1911 р. поклали перші основи «Великої гри» на наших землях Петро Франко й Іван Чмола, а 1912 р. — д-р Олександер Тисовський заснував у Львові перші правильні курені Пластунів.

Петро Франко

Співзасновник Пласту

Іван Чмола «Чмоль»

Співзасновник Пласту

Олександер Тисовський «Дрот»

Основоположник Пласту

Не були це легкі роки для української молоді, а проте Пласт Розвинувся буйно, згуртував декілька тисяч щонайкращої молоді, спрямував думки її на шляхетні цілі, різьбив характер, учив практично поборювати життєві труднощі, усміхатися життю назустріч. Із справжнім молодечим захопленням працювали юнаки і юначки в своїй організації. Для неї, своїми руками, будували літні оселі-табори, шили однострої, заробляли на пластунський виряд або на оплату таборування собі, чи убогим товаришам. Вже поставали пластові підприємства, кооперативи, вирібні, видавництва — усе не в користь одиниці, а своєї організації. Бо життя вчило, що ні звідки чекати допомоги і не дуже по-пластовому було чекати на чужу поміч.

Будь готовий!

Це міжнарожний скавтовий клич. Він значить: Будь готовий серцем і тілом, духом і практичним умінням.

Будь Готовий! — до чого?

Творити умовини для миру й доброї волі між людьми — таку далеку ціль бачив Бі-Пі. А Пласт конкретизує це: Будь готовий сповняти свій обов’язок — обов’язок супроти Бога, Батьківщини, Других, Себе.

Присягаю своєю честю, що робитиму все, що в моїй силі, щоб:

Бути вірним

Богові й Україні

Допомагати іншим

Жити за

Пластовим законом

і слухатись пластового проводу

Це той зміст стоїть перед пластовим законом в виді трьох головних обов’язків пластуна. Він поглиблюється й розвивається цілим пластовим законом і цілим пластовим життям. Ніодна точка закону не ціль для себе; кожна і всі разом вказують якою треба бути людині, щоб добре й успішно сповняти свій обов’язок супроти Бога, Батьківщини, других і себе самого.